PVC Etiket mükemmel dayanıklılığa sahip sentetik PLASTİK malzemelerden üretilmiştir. PVC Etiket oldukça yaygın kullanılan bir etiket türüdür. PVC Etiketler özellikle sanayi sektöründe kullanılan makinaların uyarı ve yönlendirme etiketlerinde tercih edilmektedir. Bunun dışında; fabrika içlerinde uyarı panelleri – makinaların panelleri – asansör etiketleri – ürün tanıtım etiketleri – endüstriyel ekipman ürünlerin etiketleri vb çok geniş alanda kullanıma sahiptirler.  PVC etiketler; 0,05 mikron ile 1,5 mm arasında değişen kalınlıklara sahiptirler. Kullanım alanına göre istenilen renk ve kalınlık tercih edilmektedir. Üzerlerinde istenilen boyutlarda delik açılabilir.  Özellikle panel etiket olarak kullanılacak ise şeffaf PVC malzeme tercih edilmekte ve düğme delik alanları açılmaktadır. Ayrıca ekran gösterge panel kısmı şeffaf bırakılarak etiketlerinizin işlevselliği arttırılmaktadır. Baskı türü serigraf olduğu için ve baskı yapışkan ile malzeme arasında kaldığı için silinmeye karşı dayanıklıdır.
PVC Etiket kendinden yapışkanlı değildir.  Baskı sonrası arka yüzeyine 3m 468 çift taraflı yapışkan monte edildikten sonra kullanıma hazır hale gelmektedir.
Özellikle eloktronik sanayi de panel olarak kullanılan bu etiketler; uyarı etiketi – asansör etiketi – arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimlerin de basılabildiği etiket türüdür. Makinelerin ön panellerinde veya reklam promosyon amacı ile tercih edilir. İkaz etiketleri dahil çok çeşitli kullanım alanına sahiptir.

PVC ETİKET ÖZELLİKLERİ

  • Renk çeşitliği çok fazladır
  • Kullanım alanı oldukça geniştir
  • UV baskı yada Serigraf baskı için uygundur.
  • Dış şartlara karşı dayanıklıdır.

Kardeş Firmamız: https://www.ozmenserigrafi.com.tr