Alüminyum Çıkartma Etiket; reklam sektöründe “Solid Alüminyum Etiket” olarak bilinmektedir.  Metal etiket görünümüne sahip olan solid etiketler; güçlü bir yapışkana sahiptir. Kendinden yapışkanlı olması nedeni ile kullanımı kolaydır. Çok ince bir metalize malzeme olduğu için; yuvarlak ya da kavisli yüzeylerde  kullanılabilmesi diğer metal etiketlerden ayıran bir özelliğidir. Yapıştırılacak yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Alüminyum Çıkartma Etiket ısıya 140 derece sıcaklığa kadar dayanabilir ve bu sayede sıcak yüzeylerde kullanılabilir. Firmamız bünyesinde solid etiketler; serigraf baskı sistemi ile üretilmektedir. Baskıların renginde solma ya da çıkma olmayacağı için; uzun ömürlü kullanılabilir. 

Firmamız bünyesinde üretilen solid etiketler iç ve dış mekanlarda kullanılabilir, ıslandığında bulaşmayan ve uzun yıllar UV ışınlarına dayanıklı eko-solvent mürekkepler kullanılır ve serigraf baskı sistemi ile baskı yapılır. Ayrıca istenilen boyutlarda üretilebilmektedirler. Köşelere radüs yapılabilir ya da talep edilmesi halinde çok daha güçlü çift taraflı bant ile yapışkanı güçlendirilebilir. Solid etiketler; özellikle makine sanayi sektöründe ya da endüstriyel ekipman alanlarında 3M 468 MP ile çok daha güçlü yapıştırıcılar kullanılarak teslim edilir ve bu sayede yapıştırıldığı yüzeyden sökülmesi oldukça güç hale gelir.

Solid etiketler; ağırlıklı olarak kozmetik sektörü, cam kavanozlar, kontrol panelleri, makine etiketleri,  kırtasiye malzemeleri ve diğer özel üretim alanlarında kullanılmaktadırlar. Kendinden yapışkan özelliği sayesinde pratik bir şekilde kullanılabilirler.

Alüminyum çıkartma etiketler, çok daha pahalı olan fırçalanmış alüminyum etiket görünümüne benzemektedirler ve bu sayede yapıştırıldığı yüzeyde hem kalite hem şıklık taşırlar.

Alüminyum Çıkartma Etiketlerin parlak ya da mat olmak üzere iki türü vardır.

Uygulama Alanları

Ürünlerimiz geniş uygulama alanına sahiptir:

1.İnşaat sektörü: Araba, araç, pencere, kapı dekorasyonu olarak , dış mekan tabelası vb.

2. Reklam: Logo, işaretler, tabelalar, işlev paneli, tabela, etiket vb alanlarda

3. Ev aleti: Klima, ses yükseltici, DVD, indüksiyonlu ocak, vantilatör, mikrodalga fırın vb. Ön panel olarak kullanılabilmektedir.

4. Endüstri: Birçok ekipman ve enstrüman için panel, pencere, kapak, kaplama olarak alüminyum çıkartma etiketler kullanılabilmektedir.

Kardeş firmamız: www.ozmenserigrafi.com.tr