Alüminyum Çıkartma Etiket; reklam sektöründe “Solid Alüminyum Etiket” olarak bilinmektedir.  Metal etiket görünümüne sahip olan solid etiketler; güçlü bir yapışkana sahiptir. Kendinden yapışkanlı olması nedeni ile kullanımı kolaydır. Solid etiketler çok ince bir metalize malzemedir. Saf alüminyumdur ve kendinden yapışkanlıdır. Solid etiketler yuvarlak ya da kavisli yüzeylere kolayca tutunabilir.  Bu durum  diğer metal etiketlerden ayıran bir özelliğidir. Alüminyum çıkartma etiketlerin yapıştırılacağı yüzeyin temiz ve kuru olması oldukça önemlidir. 

Alüminyum Çıkartma Etiket 140 derece sıcaklığa kadar dayanıklıdır.  Firmamız bünyesinde solid etiketlerimizi; serigraf baskı sistemi ile üretiyoruz. Serigraf baskı sistemi sayesinde renklerde solma olmaz. 

Müşterilerimiz alüminyum çıkartma etiketleri iç ve dış mekanlarda kullanım için tercih edebilirler. Solid etiketler dış şartlara dayanıklıdır.  Ayrıca istenilen boyutlarda üretilebilir.  Solid etiketlerin köşelerine radüs yapabiliriz ya da çift taraflı yapışkan ile daha güçlü hale getirebiliriz. 

Alüminyum çıkartma etiketler; çok şık bir görünüme sahiptir.  Ve bu sayede yapıştırıldığı yüzeye hem kalite hem şıklık katıyorlar.

Alüminyum Çıkartma Etiketlerin parlak ya da mat olmak üzere iki türü vardır.

Tercih Edilen Sektörler

Solid etiketler; ağırlıklı olarak kozmetik sektörü, cam kavanozlar, kontrol panelleri, makine etiketleri, ofis içi ekipmanlar, fabrika içi ısı sistemleri, ofis içi özel ürünlerde, kırtasiye malzemeleri ve diğer özel üretim alanlarında kullanılmaktadırlar. Kendinden yapışkan özelliği sayesinde pratik bir şekilde kullanılabilirler. Ayrıca oval yüzeylere de yapışabilirler. 

Uygulama Alanları

Ürünlerimiz geniş uygulama alanına sahiptir:

1.İnşaat sektörü: Araba, araç, pencere, kapı dekorasyonu olarak tercih edilir.  

2. Reklam: Logo, işaretler, tabelalar, işlev paneli, tabela, etiket vb alanlarda

3. Ev aleti: Klima, ses sistemleri, DVD, indüksiyonlu ocak, vantilatör, mikrodalga fırın,, buzdolabı, çamaşır makinası vb.  Makinaların ön panel olarak kullanılabilmektedir.

4. Endüstri: Birçok ekipman ve enstrüman için panel, pencere, kapak, kaplama olarak alüminyum çıkartma etiketler kullanılabilmektedir.