Alüminyum Çıkartma Etiket; Solid Alüminyum etiket olarak bilinmektedir.   Metal etiket görünümüne sahip olan solid etiketler güçlü bir yapışkana sahiptir. Kendinden yapışkanlı olması nedeni ile kullanımı kolaydır. Çok ince bir metalize malzeme olduğu için; yuvarlak ya da kavisli yüzeylerde de kullanılabilmesi diğer metal etiket etiketlerden ayıran bir özelliğidir.

Alüminyum Çıkartma Etiket ısıya 140 derece sıcaklığa kadar dayanıklıdır. Bu nedenle sıcak yüzeylerde de kullanılabilir. Firmamız bünyesinde solid etiketler; serigraf baskı sistemi ile üretilmektedir. Baskıların renginde solma ya da çıkma olmayacağı için; uzun ömürlü kullanılabilir. 

Bu etiketler iç ve dış mekanlarda kullanılabilir, ıslandığında bulaşmayan ve uzun yıllar UV ışınlarına dayanıklı eko-solvent mürekkepler kullanılarak basılmıştır. Ayrıca istenilen boyutlarda üretilebilmektedirler. Köşelere radüs yapılabilir ya da talep edilmesi halinde çok daha güçlü çift taraflı bant ile yapışkanı güçlendirilebilir. Solid etiketler; özellikle makina sanayi sektöründe ya da endüstriyel ekipman alanlarında 3M 468 MP ile çok daha güçlü yapıştırıcılar kullanılarak teslim edilmektedir

Ağırlıklı olarak kozmetik etiketler, kontrol panelleri, makine markalama, düğün kırtasiye malzemeleri ve diğer özel durumlar için tek renkli veya düz renkli bloklarla basılmış harika görünüyorlar.

Çok daha pahalı gerçek metal etiketlerle kolayca karıştırılabilecek pahalı bir fırçalanmış alüminyum görünüme sahiptirler.

Alüminyum Çıkartma Etiketlerin parlak ya da mat olmak üzere iki türü bulunmaktadır. 

Uygulama Alanları

Ürünlerimiz geniş uygulama alanına sahiptir:

1.İnşaat sektörü: Araba, araç, pencere, kapı dekorasyonu olarak , dış mekan tabelası vb.

2. Reklam: Logo, işaretler, tabelalar, işlev paneli, tabela, etiket vb alanlarda

3. Ev aleti: Klima, ses yükseltici, DVD, indüksiyonlu ocak, vantilatör, mikrodalga fırın vb. Ön panel olarak

4. Endüstri: Birçok ekipman ve enstrüman için panel, pencere, kapak, kaplama olarak alüminyum çıkartma etiketler kullanılabilmektedir

Kardeş firmamız: http://www.ozmenserigrafi.com.tr