Üretimini yaptığınız makinalar için makina etiketi imalatı yapıyoruz. Özellikle makina etiket üzerinde yer alması gereken marka-model-tarih vb bilgiler için metal etiket tercih edilmelidir.

Makina etiket imalatı öncesi öncelikle kullanılacak malzemeye karar veriyoruz. Çünkü makina etiketi ile makina özellikleri birbiri ile uygun olmalıdır. Sıcaklığı yüksek olan bir makina üzerine pvc etiket tercih etmiyoruz. Bunun yerine metal etiket tercih ediyoruz.  Ancak buna rağmen asitli ortamlarda kullanılacak bir makina içinde metal etiket yerine krom etiket tercih ediyoruz.

Makina Etiketleri veya İsim Plakaları

Demirören Etiket olarak iç ve dış ortamlarda kullanılan her türlü makina için makina etiketi – makina panelleri – makina uyarı etiketleri imalatı yapabiliyoruz. Çok geniş seçenekler sunduğumuz makina etiketleri için ihtiyaçlarınızı belirlemek çok önemli. Makina etiketleriniz için seçeneklerimiz arasında; Alüminyum etiket – Leksan Etiket – Paslanmaz Etiket  yer almaktadır. Ayrıca bu etiketler üzerinde kullanabileceğimiz farklı baskı türlerimizde mevcut. Makina üzerinde kullanacağınız etiketler için; özel kesim alanları ya da perçin delikleri açabiliyoruz.

Alüminyum Etiket

Serigraf baskılı ya da lazer markalamalı metal etiketler; eloksal kaplamalıdır. Bu nedenle uzun ömürlüdür. Eloksallı alüminyum etiketler Dış şartlardan, yağmur, çamur-toprak-gübre gibi faktörlerden etkilenmez. Zaman içinde küf-pas yapmaz. Üzerindeki serigraf baskı renklerinde solma ya da çıkma olmaz.

Leksan Etiket

Leksan etiket; PVC üzeri baskılı bir etikettir. Serigraf Baskı, malzeme ve yapıştırıcı arasında kaldığı için her türlü silmede baskının çıkma şansı yoktur ve çok uzun ömürlüdür. Genellikle elektronik sektöründe, makinalarda,  fırınlarda, vs. yerlerde kullanılırlar. Leksan etiketler kendinden yapışkanlı değillerdir. Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir.  Leksan etiketler 100 C sıcaklığa kadar dayanabilirler. Su ve hava şartlarından etkilenmezler.

Paslanmaz Etiket

Krom Etiket ; son derecede dayanıklı tanımlama etiketleridirler. Demirören Etiket bünyesinde; en zorlu ortamlara uygun, yüksek kal Cancel iteli krom etiketler üretiyoruz. Firmamızda paslanmaz etiket üretirken  serigraf baskı ya da lazer markalama sistemi kullanıyoruz. Böylece  talep ederseniz etiketleriniz üzerinde barkod ya da seri numara yazabiliyoruz. Bu sayede ürünlerinizi çok daha rahat bir şekilde takip edebiliyorsunuz ve stok işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.