Alüminyum Etiket, vinil ya da  plastik etiketlerinden çok daha dayanıklıdır. Metal etiketler derecelendirme ve güvenlik bilgileri de dahil olmak üzere önemli bilgileri içerir. Özellikle sanayi ve makina sektöründe; alüminyum etiketler bu bilgilerin birkaç yıl boyunca açıkça görünür olması gereken durumlarda tercih edilir.  Eloksallı alüminyum malzeme, lazer kazıma için önceden renklendirilmiştir.   Eloksallı alüminyum isim plakalarımız ve etiketlerimiz, ekipman tanımlama ve markalama, varlık ve envanter yönetimi ve uyumluluk plakaları dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılmaktadır. Firmamız bünyesinde eloksallı alüminyum malzeme üzerine; serigraf baskı yapabiliriz ya da  lazer ile kazıyabiliriz. Bu işlem sonrasında  numaralandırma ve barkodlar veya QR kodları ile seri hale getirilebiliriz. Alüminyum, gerekli olan uygulamaya bağlı olarak 0,50 mm’den  ve 3 mm’e kadar çeşitli kalınlıklarda mevcuttur.

Bunları, perçin delikleri için tek bir delik veya birden fazla delik ile veya çift taraflı yapışkan  ile tedarik ediyoruz. Böylece kullanım aşamasında size yalnızca; yapışkan filmini sökmek ve uygun alana etiketlerinizi yapıştırmak kalacaktır.  Zımba, lazer kesim veya giyotin alüminyumu istenilen herhangi bir şekle göre şekillendirebiliriz. Lazer kesim ile oval, elips ya da istediğiniz şekillerde üretim yapabiliyoruz.

Alüminyum Etiket – Metal Etiket üretimi; firmamız bünyesinde serigraf baskı ya da lazer markalama sistemi ile gerçekleşmektedir.  Kullanılan malzeme; eloksal kaplamalı olduğu için; ürünler zaman içinde korozyona uğramaz, renklerde solma ya da çıkma olmaz.  Etiketleriniz üzerine talep edilmesi halinde lazer markalama sistemi ile barkod ya da seri numarası işlenebilir böylece takip edilmesi gereken ürünleriniz için kolay takip edilebilir uygulamalar geliştirebilirsiniz.

PEKİ NEDEN ALÜMİNYUM ETİKET KULLANMALIYIZ?

Serigraf baskılı ya da lazer markalamalı metal etiketler; eloksal kaplamalıdır. Bu nedenle uzun ömürlüdür. Eloksallı alüminyum etiketler Dış şartlardan, yağmur, çamur-toprak-gübre gibi faktörlerden etkilenmez. Zaman içinde küf-pas yapmaz. Üzerindeki serigraf baskı renklerinde solma ya da çıkma olmaz.
Metal etiketleri çift karışımlı serigraf boyası ile bastığımız için renkler de solma- çıkma olmaz. Bu sayede uzun yıllar boyunca markanız varlığını korur.
Paslanmaz çelik, çok dayanıklı bir malzemedir ve zarar görmesi çok zordur.  Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, paslanmaz malzeme üzerine; serigraf baskı ya da lazer markalama işlemi yapabiliyoruz
Birçok satın alma ya da firma sahibi müşterimiz, fabrika bünyelerinde yer alan ürün tanımla – demirbaş listesi oluşturmak ya da ürettikleri ürünler için ardışık numaralandırma veya barkodlu uzun ömürlü bir etiket ihtiyacı duyarlar. Bu tür etiketler için en doğru tercih lazer markalamadır.
Metal etiketlerimizin tümü, sabitleme yönteminize bağlı olarak, kendinden yapışkanlı ya da perçin deliklerle yapılabilir.

Uygulamalar şunları içerir:
  • Makina Etiketleri

  • Seri Numarası Etiketleri

  • Vana Etiketleri

  • Kontrol panelleri

  • Endüstriyel Ekipman Etiketleri

  • Uygunluk Plakaları

  • Cetveller