Krom Etiket / Paslanmaz Etiket; inanılmaz derecede dayanıklı tanımlama etiketleridir. Demirören Etiket bünyesinde; en zorlu ortamlara uygun, yüksek kaliteli paslanmaz – krom etiketler üretiyoruz.  Paslanmaz etiket üretirken;  serigraf baskı ya da lazer markalama sistemi kullanıyoruz. Krom Etiketlerimizi; ister bir tarım aleti üzerinde, ister kimyasal kullanılan bir fabrika içinde  uzun yıllar boyunca okunaklı kalacağına emin olabilirsiniz.

Krom Etiket, esas olarak tanımlama etiketlerimizi yapmak için kullandığımız en sert metal olması nedeniyle sunduğumuz en dayanıklı metal etiketlerdir. Paslanmaz çelik etiketler; pirinç etiketlerden iki kat sert, alüminyum etiketlerden üç ila dört kat sert malzemeden imal edilmektedir Bu nedenle; paslanmaz çelik etiketler; aşınmaya – sert kullanıma veya aşırı hava koşullarından kaynaklanan hasarlara karşı daha dayanıklıdır. Paslanmaz çeliğin; pirinç ve alüminyumdan daha sert olmasının yanı sıra, tuzlu su deniz koşulları veya güçlü asitler  gibi korozyon kaynaklarına karşı daha dirençlidir.  Ayrıca 2500 dereceye kadar aşırı sıcaklıklara da dayanabilir.

Paslanmaz çeliği bu kadar dayanıklı yapan şey nedir?

Paslanmaz çelik, bir fırında demir cevheri ve karbonun eritilmesi ve nihai üründe istenen özelliklerin elde edilmesi için farklı metal alaşımlarında karıştırılmasıyla üretilir. Paslanmaz çelik yaparken kullanılan özel alaşımlar, paslanmaz çeliğin bilindiği istenen özellikleri veren şeydir. Bu alaşımlar nikel, krom, molibden, alüminyum ve silikondur ve her biri son ürünün kalitesinde rol oynar. Krom Etiketi firmamız bünyesinde; kullanım alanına ve istenilen çalışmaya göre; serigraf baskı sistemi ya da lazer markalama sistemi ile imal ediyoruz.

PASLANMAZ/KROM ETİKETİN YARARLARI NELERDİR?

Paslanmaz çelik, zorlu ortamlara ve aşırı sıcaklıklara dayanabilecek sağlam bir malzemedir.
304, boş etiketler için en popüler paslanmaz çelik türüdür ve uygulamanız korozyona dayanıklı paslanmaz çelik (süt ürünleri, gıda, kimya ve tekstil endüstrileri gibi) gerektiriyorsa ihtiyaçlarınızı karşılar.
Hem iç hem de dış mekan uygulamaları için dayanıklıdır.
Çizilmeye karşı dayanıklı.
Paslanmaz çelik etiketler, etiketinizi kaynaklamayı planlıyorsanız en iyi sonucu verir.

SEKTÖRLER
İmalat – Telekominikasyon – İnşaat -Askeri – Otomotiv ve Endüstriyel Ekipman Ürünlerinde kullanım alanı oldukça fazladır.

Kardeş Firmamız: www.ozmenserigrafi.com.tr