Neden Metal Etiket Tercih Etmeliyiz?

Metal Etiket Kullanım Alanları Nerelerdir?

Metal Etiket İçin Tercih Edilmesi Gereken Baskı Türü Ve Malzeme Cinsi Ne Olmalıdır?

Metal Etiket / Alüminyum Etiket

Metal Etiket; özellikle makina sanayi ve elektronik sanayi sektöründe tercih edilmektedir. Bu sektörde üretimi yapılan; makina, motor, pompa, redüktör, vana ve elektronik paneller özellikle uzun ömürlü ürünlerdir. Bu nedenle tercih edilmesi gereken etiket türü; metal etiket olmalıdır. Çünkü metal etiket kalıcı ve uzun ömürlüdür.

Tercih edilmesi gereken malzeme türü; eloksallı alüminyum, yüksek mikron alüminyum ya da krom olmalıdır. Ham alüminyum kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir türdür. Çünkü ham alüminyum üzerine yapılacak baskı kesinlikle kalıcı olmayacaktır ayrıca bu ürün zaman içinde paslanma ve çürüme yapacaktır.

Baskı türü için tercihiniz serigraf baskı ya da lazer markalama olmalıdır. Bu iki tür dışında hiçbir baskı türüne kalıcı etiketler elde edemezsiniz.

Serigraf baskı ile üretilen etiketleriniz kalıcı renklerde ve uzun ömürlü olacaktır.

Lazer markalama sistemi ile üretilen etiketlerinizde mavi-kırmızı-siyah zemin üzerine beyaz yazılar yer alacaktır. Lazer markalama sistemi ile seri no – barkod ve değişken verilere sahip data girişleri yapılabilmektedir.

Kardeş Firmamız: https://ozmenserigrafi.com.tr/

MİKRON ETİKET NEDİR?

Mikron Etiketi, Alüminyum Etiketlerden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Kimler Mikron Etiket Tercih Etmelidir?

 

MİKRON ETİKET

Yüksek mikron alüminyum etiketi, diğer metal etiketlerden ayıran en büyük özelliği ömrünün çok çok uzun olması ve tiner dahil olmak üzere kimyasallara karşı dayanıklı olmasıdır.

Mikron alüminyum etiket, özel bir eloksal kaplama türüdür. Yapılan baskı, diğer alüminyum etiketlerde olduğu gibi Serigraf Baskı olmasına rağmen, baskı sonrası yapılan işlemler ile çok daha kalıcı hale getirilmektedir.

Özellikle Makina Panelleri – Süt Tank Üreticileri – Redüktör Üreticileri – Traktör Ekipman Üreticileri – Endüstriyel Ekipman Üreticileri ve Otel Anahtar Ekipman üreticilerinin tercih ettiği etiket türüdür.

Ürünlerin temizliği sırasında kullanılan su-deterjan vb kimyasallara karşı dayanıklıdır. Hiçbir şekilde baskı renklerinde solma – çıkma olmaz. Talep edilmesi halinde çift taraflı yapışkanlı ya da perçin delikli üretim yapılmaktadır.

Mikron etiket

LAZER MARKALAMA ETİKET

Lazer Markalama Sistemi ile nasıl etiketler üretebiliriz?

Lazer Markalama Kalıcı mıdır?

Lazer Markalama Etiket

LAZER MARKALAMA ETİKET

ÇOK YÖNLÜDÜR.
Lazer, logoları, alfasayısal karakterleri, barkodları, aşamalı numaralandırma, çizimleri, DataMatrix ve karmaşık grafikleri kolayca işaretleyebilir. Böylece etiketi üzerine yapıştırdığınız ürünü uzun yıllar takip edebilirsiniz.
HIZ
Lazer markalama hızlıdır ve herhangi bir içerik üzerinde (örneğin logolar veya kodlar) araçları değiştirmeden çalışabilir. Böylece gün içinde bile etiketleriniz teslim edilebilir.
MALİYET AZALTMA
Lazer markalama, atık üretmediğinden ve özel işlem ve bakım gerektirmediğinden ek maliyet gerektirmez.
YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK
Lazerle işaretleme, en küçük karmaşık geometrik ayrıntılarla bile yüksek hassasiyet sağlar.
DAYANIKLILIK
Lazerle işaretleme, asitlere, ısıya, kimyasallara ve korozyona dayandığı için uzun ömürlü bir sonuç sağlar.
İZLENEBİLİRLİK
Lazer markalama hiçbir şekilde zarar göremez. Bu nedenle herhangi bir ürünü takip etmek için bu yöntem çok etkilidir.

LAZER MARKALAMA İLE BARKOD ETİKET

Lazer Markalama Sistemi ile nasıl barkod etiketler üretebiliriz?

Lazer Markalama İle Üretilen Barkodlar Takip Edilebilir mi?

LAZER MARKALAMA İLE BARKOD ETİKET…

Lazer markalama sistemi ile; eloksallı alüminyum – paslanmaz krom ve metal yüzeyler üzerine barkod markalama yapılabilmektedir. Bu barkod etiketlerin üretim aşaması oldukça karmaşık gözükse de sistemli çalışmalı halinde hiçbir sorun yaşamadan barkodlar sayesinde ürün takibi yapabilirsiniz.

Üretim aşamasına geçilmeden önce coreldraw ile hazırlanan barkodlar; talep edilmesi halinde etiketinizde yer almasını istediğiniz diğer bilgiler arasında görsel çalışma olarak hazırlanmaktadır. Daha sonra markalama sistemi içinde sırası ile seri numaraları ve diğer bilgiler ile eşleştirilerek markalama işlemi yapılmaktadır.

Lazer markalama sisteminde kullanılan malzemeler eloksallı ya da paslanmaz olduğu için bu etiketlerimiz kesinlikle kalıcı ve uzun ömürlüdür. Baskı olmadığı için barkodların çıkması kesinlikle söz konusu değildir.

Özellikle elektronik sanayi sektöründe tercih edilen barkod etiketler takip edilebilir özellikleri nedeni ile oldukça kullanışlıdırlar.

Lazer markalama hakkında daha fazla bilgi için… 

Alüminyum etiket

LEKSAN ETİKET NEDİR?

Leksan Etiket Nerelerde Kullanıma Uygundur?

Leksan Etiket Renklerinde Solma – Çıkma Olur mu?

Leksan Etiketimi Deterjan İle Silebilir miyim?

Lexan label

LEKSAN ETİKET NEDEN KULLANILMALI?

Leksan Etiket Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir?

Leksan  etiket özellikle endüstriyel ekipman ve enerji sektöründe oldukça fazla tercih edilen bir etiket türüdür. Leksan, şeffaf bir malzemedir ve baskı malzemenin arka yüzüne yapılmaktadır. Malzemenin arkasına yapıştırılan çift taraflı bant sayesinde montajı kolaydır. Ve baskı malzeme ile bu yapışkan arasında kaldığı için temizlik ya da silme işlemlerinde baskının çıkması söz konusu değildir.

Leksan etiketler fırın ekipmanları, makina panelleri, tekne panelleri ve sanayi ekipmanları üzerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Malzemenin sıcağa karşı dayanıklılığı ve esnekliği bu talebin sebepleri arasındadır.

Leksan malzemede kullandığımız baskı sistemi serigraf baskıdır. Serigraf baskıda kullandığımız mürekkepler oldukça örtücü bir yapıya sahiptir.  Baskının arkasına beyaz mürekkep ile destek verdiğimiz için renklerin çok daha canlı ve etiketin çok daha şık görünmesini sağlıyoruz.

GARANTİ ETİKET NEDİR?

Garanti Etiketi ya da Kırılgan Etiket Nerelerde Kullanıma Uygundur?

Garanti Etiketlerinin Yapıştırıldığı Yüzeyden Sökmek Mümkün mü?

Garanti Etiketinin Yapışkanı Güçlü mü?

GARANTİ ETİKETİ – KIRILGAN ETİKET

Garanti etiketi ya da kırılgan etiket olarak bilinen etiket türü; hem serigraf baskı sistemine hem de dijital baskı sistemine uygun bir etikettir. Özellikle açılması ya da kurcalanması istenmeyen ürünlerin üzerine yapıştırılır ve ürünün açılıp açılmadığının denetlenmesine çok büyük katkı sağlar. Çünkü bu etiket türünü tek parça halinde sökmek mümkün değildir. Güçlü bir yapışkanı olan etiket sökülmeye çalışıldığı zaman parça parça elimizde kalmaktadır. Özellikle garantisi devam eden ürünleri korumak amacıyla kullanılmaktadır. Su-güneş vb dış etmenlere karşı dayanıklıdır.

Garanti etiketi

UYARI LEVHALARI

İŞ GÜVENLİĞİ VE UYARI LEVHALARI
Uyarı etiketi

Your Content Goes Here