PVC tabanlı olan metalize etiket; gümüş etiket türüdür.  Özellikle PVC etiket ya da OPAK etiket isimleri ile de oldukça karşımıza çıkmaktadır. Metalize etiket; endüstriyel ürünler üzerinde gördüğünüz; tanıtım, içerik, kullanım özellikleri, marka etiketleri olarak oldukça sık tercih edilen bir etiket türüdür.

Metalize Etiketlerin yüzeyi mat ya da parlak görünümde olabilir.  Bu tür etiketlerin üzerine selefon kaplama yapılırsa  çok daha uzun ömürlü olabilir.

Bu tür etiketleri; yapılacak olan çalışmaya göre ve kullanılacak alana göre; serigraf baskı ya da dijital baskı sistemleri olmak üzere iki türde baskı yapabiliyoruz.  Önemli olan etiketin kullanım alanının ve amacının belirlenmiş olmasıdır. Bu bilgiler netleştikten sonra en doğru baskı türü için uzmanlarımız ile görüşmenizde fayda olacaktır. Bu sayede çok daha sağlıklı bir çalışma ortaya çıkacaktır.

Metalize etiket; kendinden yapışkanlı özelliği sayesinde  oldukça tercih edilmektedir. Metal görünümü sayesinde pek çok ürün üzerinde hem şık hem de kaliteli bir görünüm  sağlamaktadır. Ayrıca yapıştırıldığı yüzeyde uzun süre kalıcılığını koruyabilmektedir.

Metalize Etiket;  nem, solvent, sürtünme, lekelenme ve koyulaşmaya karşı dayanıklıdır. Kısa süreli ısınmaya bile dayanabilirler.  Bu nedenle cihazların ve ekipmanların uzun süreli kullanımında harika bir görünüm sağlar.  Özellikle marka etiketi olarak çok şık tasarımlar ortaya çıkmaktadır. 

Çok renkli ve özel kesimli etiket talebi halinde hem daha ekonomik hem de hızlı sonuç için dijital baskı ile üretim yapılmaktadır.  Size kalan tek şey ise arka planı sökmek ve etiketi yapıştırmaktır.

Müşterinin talebine göre standart etiketlerin yanı sıra özel ebatlar, özel etiketler, boş etiketler ve baskıya hazır etiketler üretmekteyiz. Bu sayede müşterilerimizin kendi talepleri doğrultusunda etiket imalatı yapabiliyoruz.

Eğer sizin de metalize etikete ihtiyacınız var ise lütfen en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

METALİZE ETİKETİN ÖZELLİKLERİ

  • Polyester zeminlidir.
  • Yapıştırıcı mukavemeti oldukça iyidir ve metal yüzeylere iyi yapışır.
  • Dijital baskı süreci, barkod okunabilirliğinin yanı sıra net, temiz şirket logoları sağlar.
  • Metal görünümü sayesinde oldukça fazla tercih sebebidir.
  • Lamine üzeri polyester, etiketin uzun ömürlü olmasını sağlar
  • Tanımlama ve metal ürün varlık takibi için ideal bir etiket türüdür.