METAL ETİKETLER

Metal Etiket türleri arasında en çok tercih edilen malzeme eloksallı alüminyumdur. Firmamız bünyesinde metal etiketler; özellikle eloksallı alüminyum malzemeden imal edilmektedir.  Eğer ki uzun ömürlü etiket tercih ediyorsanız, malzemenin eloksal kaplamalı olmasını önemle tercih etmelisiniz.  Metal, çalışmak için harika bir malzemedir. Ve  Alüminyum Etiket; çoğu insanın düşündüğünden çok daha uzun ömürlüdür. Alüminyum Etiket; üretimini firmamız bünyesinde; kullanım amacına bağlı olarak, iki şekilde üretebiliyoruz. Ya çok renkli serigraf baskı ya da tek renkli lazer kazıma işlemi ile üretmekteyiz. Serigraf baskı ile lazer markalama sistemleri arasındaki farkı üretimimiz kısmından inceleyebilirsiniz.

UYARI LEVHALARI

Metal etiket türleri arasında kullanım alanına en çok rastladığımız etiket türlü uyarı levhalarıdır.  Uyarı levhaları özelikle elektrik-eloktronik – makina sanayi – pano üreticileri ve otomasyon alanlarında oldukça tercih edilmektedir. Uyarı etiketi imalatı sırasında özellikle alüminyum etiket  kullanılması konusunda ısrarcıyız. Bunun nedeni özellikle panolar üzerinde kullanılan elektrik tehlikesi levhalarının kalıcı olması zorunluluğudur. Etiketlerin uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli kriter malzemenin kalitedir.  Eloksal bir kaplama türü olup, malzemin zaman içerisinde paslanmasını ya da korozyona uğramasını engeller. Böylece uzun yıllar kullanabileceğiniz kalıcı ve canlı renklerde etiketlere sahip olabilirsiniz.

Uyarı etiketleri ve güvenlik etiketleri  resmi gazetede belirli standartlara göre hazırlanmıştır. Bu standarlara uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu standartlar içinde kullanılacak alana göre; malzeme özelliği, baskı türü, üretim şekli açıkça belirlenmiştir. Eğer iş güvenliği kullanım alanınız bu kapsamda yer almakta ise bu standartlara göre etiket imalatı zorunludur. Ancak bir makina için kullanım standartı belirleleyebilir ve bu kullanım standartı için kendi güvenlik talimatınızı oluşturabilirsiniz. Bu konuda uzman grafiklerimizden yardım talep edebilir, hem makina güvenliğiniz için hem iş güvenliğiniz için firmanıza özel etiket imalatı yapabiliriz.

Etiketlerimizin üretiminde kullanabileceğimiz farklı malzeme seçeneklerimiz de vardır. Bunların başında yüksek mikron alüminyum etiket ya da krom etiket yer almaktadır.