;Panel Etiket üretimimiz; özellikle müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, eloksallı alüminyum malzeme ya da polycarbone malzemeler tercih edilerek gerçekleşmektedir… Makina panelleri ve tekne panelleri ağırlık olmak üzere çok çeşitli türlerde panel etiketi üretebiliyoruz.  Kullanılan malzemeler kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Bı nedenle öncellikle panel etiketin kullanılacağı yerler belirlendikten sonra en uygun malzeme seçimi yapılmalıdır. Panel etiket; genellikle polycarbone dediğimiz leksan malzemeden ya da eloksallı alüminyum malzemeden üretilmektedir. Her iki malzeme de panel için gerekli olan delik açma- dekopaj  ya da çift taraflı yapışkan uygulama gibi işlemlere uygundur.  Çift taraflı yapışkan olarak 3M 468 MP tercih edilmektedir. Baskı türünü genellikle serigraf baskı sistemi olarak tercih etmekteyiz. Özellikle leksan malzeme de baskı; malzeme ile yapışkan arasında kaldığı için panellerde uzun ömürlü kullanıma imkan sağlamaktadır. Panel etiketler daha çok makina – tekne – endüstriyel ekipmanlar gibi uzun yıllar kullanılacak olan ekipmanlar üzerine tercih edilmektedir. Panel etiketlerde malzeme tercihi ve baskı türü etiketin kalıcılığı açısından çok önem arz etmektedir.

LEKSAN MALZEME ÖZELLİKLERİ

Firmamız bünyesinde leksan etiketleri çeşitli kalınlıklarda  “0,05 ” , “0,010” ve “0,020” imal edebiliyoruz. Leksan malzemenin kalınlığı, kullanılacağı alana göre tercih edilmelidir. Örneğin, 0,05 ”kalınlığında bir Lexan etiketi; cam, metal ve plastik üzerinde kullanılabilirsiniz. Ancak pürüzlü yüzeyler için ideal değildir. Aynı zamanda bu etiketi düz veya kavisli yüzeyler için kullanılabilirsiniz. Hem neme hem de ısıya dayanıklıdır. Hafif kimyasallara ve aşındırıcılara maruz kalan yüzeylerde de kullanıma uygundur.

ELOKSALLI ALÜMİNYUM MALZEME ÖZELLİKLERİ

Eloksal; alüminyum etiketlerin yüzeyindeki doğal oksit tabakasının kalınlığını artırmak için kullanılan bir elektrolitik pasivasyon işlemidir.
İşlem anotlama olarak adlandırılır, çünkü işlem görecek parça bir elektrik devresinin anot elektrodunu oluşturur. Anodik filmler ayrıca boyaları emebilen kalın gözenekli kaplamalara sahip bir dizi grafik efekti için de kullanılır. Eloksallanmış alüminyum etiketler ve isim levhaları; dayanıklıdır. Çünkü tasarım, geleneksel bir matbaa mürekkebinde olduğu gibi sadece yüzey üzerinde değil,  alüminyum yüzeyine de emilir. Panel Etiketleriniz; eloksallı alüminyum malzeme üzerine çift karışımlı serigraf baskı boyaları kullanır ve 200 derece de fırınlandıktan sonra uzun yıllar kullanıma hazır hale gelir.