Leksan Etiket;  polycarbone etiket olarakta bilinmektedir ve özellikle elektronik sanayi de çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ayrıca makine ön paneli ya da tanıtım etiketi olarak da talep görmektedir.  Ülkemizde leksan etiket ile PVC etiket çok fazla karıştırılmaktadır. Bu nedenle leksan etiket hakkında çok daha detaylı bilgi vermemiz gerekmektedir. Leksan; şeffaf polycarbone temelli malzemedir. Polycarbone etiketlere; malzemenin ters yüzeyinden baskı uygulandığı için dış etkenlere karşı çok dayanıklı bir etikettir. Çok renkli baskı uygulanabilmektedir. Uygulanan baskı; şeffaf yüzeyin arkasında kalır. Etiketin arkasına uygulanan çift taraflı bant sayesinde; baskı şeffaf leksan ile yapışkan arasında kalmaktadır. Bu nedenle her türlü silinmeye karşı renklerde solma ya da çıkma olmaz.

Leksan etiketlerin üretiminde serigraf baskı tercih ediyoruz. Bu sayede hem renkli hem de capcanlı etiketler imal edebiliyoruz. Hazırlanan görsel tasarımların leksan malzemeye uygulanması sonrasında; talep edilmesi halinde 3M 469 çift taraflı bant etiketlere montaj ediliyor.  Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Bu sayede sizlere yalnızca etiketin uygulanacağı alana yapıştırılması kalıyor.  Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava şartlarından etkilenmez.
Genellikle elektronik sektöründe, makinalarda (makinanın sıcak olmasından etiket etkilenmez) fırınlarda, panellerde, uyarı ve yönlendirme levhalarında tercih edilmektedir.

LEKSAN ÖZELLİKLERİ

• 250 veya 500 mikron kalınlıkta mevcuttur.

•  Mat – kumlu veya parlak seçeneklere sahiptir.

NE TÜR YAPIŞTIRICI KULLANMALIYIZ?

Polikarbonat etiketler, 3M 468 bant veya KMS gibi endüstri standardı yapıştırıcılar dahil bir dizi farklı yapıştırıcı ile temin edilebilir . Etiketiniz için en iyi yapıştırıcıyı seçebilmemiz için bize nerede uygulanacağını ve kullanılacağı ortamı anlatmanız yeterlidir.

Leksan/PVC Etiket Kullanmanın Faydaları

Mükemmel optik netlik veya netlik

Delinme direnci

Isıya dayanıklı

Boyutsal olarak değişkenlik

Kimyasal malzemelere karşı iyi direnç göstermesi

Mükemmel renk üretim

Şekilli kesimler kenarların pürüzsüz olabilmesi