Metal Kazıma Etiket

Metal Etiket

Eloksallı alüminyum malzeme üzerine lazer markalama işlemi...

Firmamız bünyesinde; eloksallı alüminyum  üzerine işlenerek Lazer Markalama Etiket / Metal Markalama Etiket  üretimi yapılmaktadır.  Metallere lazerle markalama işlemi; hızlı ve doğru sonuçları garanti eder. Markalama kalıcıdır. Bu şekilde, marka görünürlüğü ve ürün izlenebilirliği sağlayabiliriz
Lazer Markalama Etiket / Lazer Kazıma Etiket kullanım alanları; otomotiv , vanalar , makinalar; traktör ekipmanları, elektronik , mekanik , kuyumculuk ve medikal teknoloji endüstrileri gibi çeşitli endüstrilerde giderek daha popüler halde kullanılmaktadır.
Metallerin lazerle işaretlenmesi hem kalite hem de uygun fiyat açısından sayısız avantaj sağlar. Metal Markalama Etiket  üzerine istediğiniz logo-yazı-seri no-datamatrix gibi değişkenleri yazabiliriz. Elde etmek istediğimiz malzeme ve görsel sonuçlara bağlı olarak farklı derinlik seviyelerinde yapılabilir. Lazer Markalama Etiket için ifade edilebilecek en önemli özellik; üzerlerine istenilen her türlü data-kod- ve verilerin girilebilmesidir. Bu sayede ürün takibi kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Barkod Etiket

Eloksallı alüminyum malzeme üzerine; lazer markalama işlemi

Özellikle endüstriyel ekipman- elektrik elektronik ve otomotiv sektörlerinde takip edilebilirlik açısından barkod etiketler ayrı bir öneme sahiptir. Metallerin lazerle işaretlenmesi hem kalite hem de uygun fiyat açısından sayısız avantaj sağlar. Elde etmek istediğimiz malzeme ve görsel sonuçlara bağlı olarak farklı derinlik seviyelerinde yapılabilir. Lazer Markalama Etiket için ifade edilebilecek en önemli özellik; üzerlerine istenilen her türlü data-kod- ve verilerin girilebilmesidir. Bu sayede ürün takibi kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Siyah-kırmızı-mavi eloksallı alüminyum malzeme  üzerine barkod- seri no – demirbaş isimleri – datrix mata gibi değişken veriler kalıcı bir şekilde yazılmaktadır..

Lazer Markalama Etiket
Paslanmaz etiket

Krom Etiket

Paslanmaz malzeme üzerine markalama işlemi

Krom Etiket / Paslanmaz Etiket; inanılmaz derecede dayanıklı tanımlama etiketleridir. Demirören Etiket bünyesinde; en zorlu ortamlara uygun, yüksek kaliteli paslanmaz – krom etiketler üretiyoruz.  Paslanmaz etiket üretirken;  serigraf baskı ya da lazer markalama sistemi kullanıyoruz. Krom Etiketlerimizi; ister bir tarım aleti üzerinde, ister kimyasal kullanılan bir fabrika içinde  uzun yıllar boyunca okunaklı kalacağına emin olabilirsiniz.

Krom Etiket, esas olarak tanımlama etiketlerimizi yapmak için kullandığımız en sert metal olması nedeniyle sunduğumuz en dayanıklı metal etiketlerdir. Paslanmaz çelik etiketler; pirinç etiketlerden iki kat sert, alüminyum etiketlerden üç ila dört kat sert malzemeden imal edilmektedir Bu nedenle; paslanmaz çelik etiketler; aşınmaya – sert kullanıma veya aşırı hava koşullarından kaynaklanan hasarlara karşı daha dayanıklıdır. Paslanmaz çeliğin; pirinç ve alüminyumdan daha sert olmasının yanı sıra, tuzlu su deniz koşulları veya güçlü asitler  gibi korozyon kaynaklarına karşı daha dirençlidir.  Ayrıca 2500 dereceye kadar aşırı sıcaklıklara da dayanabilir.

Makina Etiketi

Eloksallı aüminyum malzeme üzerine; lazer markalama işlemi...

Makina etiketi; iş makinaları, tarım aletleri, endüstriyel ekipmanlar üzerinde yer almakta olup; üzerinde yer aldığı makinanın; marka, model, seri numarası kulanım talimatı yada uyarıları içeren metal plakalar olarak hazırlanmaktadır. Eloksallı alüminyum malzeme ile hazırladığımız makina etiketleri üzerine kalıcı bir şekilde barkod ya da seri numarası kazıyabiliyoruz. Özellikle kombi ya da takibi gereken makinalar için çok kullanışlı bir etiket türüdür.

* Puntolama, vidalama yada çift taraflı bant ile makinaya montaj yapılabilir.

* Üzerine firma, marka, model, seri numarası vb. bilgiler yazılabilir.

* Farklı boyutlar ve farklı renk kombinasyonlarında üretilebilir.

* Hava koşullarından etkilenmez ve paslanmazlar.

Serigraf baskı
Lazer Etiket

Tesa Lazer Etiket

Çıkartma etiket formunda lazer markalama etiket imalatı...

Tesa  6930, çift katmanlı, kırılgan bir akrilik filmdir. Markalama ve kesme, lazerle tek adımda gerçekleştirilir, bu da yalnızca bir malzeme kullanarak istenen herhangi bir etiket varyasyonunu ve biçimini gerçekleştirmeyi mümkün kılar.
Bu yüksek performanslı ürün, bir ürünün tüm kullanım ömrü boyunca kurcalanmaya açık bir tanımlama etiketi olarak ve ayrıca akıllı proses içi yönlendirme için bir veri taşıyıcı sistemi olarak kullanılır.
Mevcut renkler: siyah (parlak, mat), gümüş (parlak, mat), beyaz (parlak)

Demirbaş Etiket

Demirbaş etiketleri özellikle fabrika, resmi kurum gibi yerlerde demirbaş ekipmanları sayımı ve takibi için kullanılmaktadır. Her firmanın kendine özgü hazırladığı demirbaş dosyası farklı içeriklere sahiptir. Bazı firmalar demirbaş etiketleri üzerinde firma logoları ya da isimleri yer alsın isterken bazı firmalar sadece numara ya da barkod ile takip etmek isterler. Her bir etiket diğerinden farklı olduğu için lazer markalama sistem ile demirbaş etiket imalatı yapıyoruz.

Lazer markalama Kullanacağımız malzeme siyah-mavi-kırmızı zemin seçeneklere sahiptir. Ayrıca kullandığımız malzeme eloksallı alüminyumdur. Eloksal bir kaplama türüdür ve etiketin zamanla korozyona uğramasını – paslanmasını engeller.

Malzeme kalınlık seçenekleri mevcuttur. 0,50-0,80-1 mm kalınlık seçeneklerimiz mevcuttur.

Lazer kazıma
Alüminyum etiket

Qr Kod Etiket

Qr kod etikete geçmeden önce; qr kod ve barkod arasındaki farkı öğrenelim.

Barkod yalnızca yatay yönde bilgi içerirken, QR kodu hem yatay hem de dikey yönde bilgi içerir. Bu nedenle “2 boyutlu kod” adı verilir. Bu yapısal farklılık nedeniyle, bir QR kod bir barkoddan yüz kat daha fazla bilgi içerir ve daha büyük bir potansiyele sahiptir. Böylece okutmak istediğiniz Qr Kod içerisine istediğiniz bütün bilgileri çok rahat bir şekilde girebiliriz.

Özellikle elektrik-elektronik – makina sanayi ve pano firmaları tarafından oldukça çok tercih edilen bir etiket türüdür. Pano üzerine monte edilen bu qr kodlu etiketler sayesinde pano kapakları açılmadan, pano hakkında bütün bilgiler elde edilebiliyor. Takibi ve işlemi oldukça kolay hale getirebiliyor. Makinalar üzerinde yer alan etiketler ise okutulduğunda makina hakkında bütün bilgileri içerebilir. Siz bu kod içerisinde yer almasını istediğiniz bütün bilgileri – marka- model – üretim yılı – voltaj – kg vb bizlere veriyorsunuz, biz kod içerisine bu bilgileri işliyoruz. Size sadece kodu okutmak kalıyor.