Metal Etiket / Alüminyum Etiket; frmamız bünyesinde özellikle eloksallı alüminyum malzemeden imal edilmektedir.  Metal etiket imalatında, eloksallı alüminyum malzeme kullanımına özellikle dikkat ediyoruz ve tüm müşterilerimize eloksallı alüminyum ile ham alüminyum arasındaki farkı anlatıyoruz. Eğer ki uzun ömürlü etiket tercih ediyorsanız, malzemenin eloksal kaplamalı olmasını önemle tercih etmelisiniz.  Metal, çalışmak için harika bir malzemedir. Ve Metal Etiket – Alüminyum Etiket; çoğu insanın düşündüğünden çok daha uzun ömürlüdür. Metal Etiket / Alüminyum Etiket; üretimini firmamız bünyesinde; kullanım amacına bağlı olarak, iki şekilde üretebiliyoruz. Ya çok renkli serigraf baskı ya da tek renkli lazer kazıma işlemi ile üretmekteyiz. Serigraf baskı ile lazer markalama sistemleri arasındaki farkı üretimimiz kısmından inceleyebilirsiniz.

Alüminyum malzeme üzerine baskı yapabilir,  etiketlere perçin delikleri açabilir ya da sizin için çift taraflı bant monte edebiliriz. Ürünlerin üzerine talep etmiş olduğunuz bilgi-isim-barkod-data gibi verileri markalayabiliriz.   Serigraf baskı ile ürettiğimiz metal etiketlerimizde her türlü renkli görsel tasarımlar basılabilmektedir.  Lazer markalama da ise mavi-kırmızı-siyah gibi zemin renkleri üzerine uygulanan lazer işlemi ile tek renk etiket imal edebiliyoruz. Hem renkli hem de değişkenli-barkodlu etiket taleplerinizde her iki sistemi kullanarak sizlere çözüm sunuyoruz.

Metal etiket üretiminde kullanabileceğimiz farklı malzeme seçeneklerimiz de vardır. Bunların başında yüksek mikron alüminyum etiket ya da krom etiket yer almaktadır.

PEKİ NEDEN ALÜMİNYUM – METAL ETİKET KULLANMALIYIZ?

Serigraf baskılı ya da lazer markalamalı metal etiketler; eloksal kaplamalıdır. Bu nedenle uzun ömürlüdür. Alüminyum üzerinde eloksal kaplama olması malzemenin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Dış şartlarda kullanıma bağlı olarak malzemede paslanma ya da kumlanma olmaz. Renklerde solma ya da çıkma görülmez. Bu sayede özellikle dış mekanlarda kullanılan traktör ve ekipmanları dahil olmak üzere pek çok sektörde tercih edilir.
Birçok müşteri, ardışık numaralandırma veya barkodlu uzun ömürlü bir etiket yaparak varlık tanımlama – takip için metal etiket talep edebilmektedir.
Metal etiketlerimizin tümü, sabitleme yönteminize bağlı olarak, kendinden yapışkanlı ya da perçin delik işlemli üretilebilmektedir.

Uygulamalar şunları içerir:
Makine Etiketleri
Seri Numarası Etiketler
Cetveller
Vana Etiketler
VIN Plakalar
Uygunluk Plakaları
Kontrol panelleri
Varlık Etiketleri
Yangın Kapısı Değerlendirme Tabakları
Endüstriyel Ekipman Etiketleri
Zincir Etiketler