Uyarı etiketleri ve güvenlik etiketleri, kullanıcıyı makine veya ekipmanlarla ilişkili riskler konusunda uyarmak için tasarlanmıştır. Sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uymak için bugün çeşitli sanayi sektörlerinde ve iş yerlerinde bulunan uyarı işaretlerini bulundurmanın yaygın bir uygulama olduğunu göreceksiniz.
İş güvenliği etiketleri çalışma sahasında çalışanları belirli tehlikelere karşı uyarmak için kullanılmaktadır.
Uyarı etiketi ve güvenlik işareti tedarikçileri olarak bunların güvenlik amacıyla konulduğunu biliyoruz. Nereye bakarsak bakalım, bir acil çıkış, dikkat veya tehlike işaretlerini görebiliriz. Bu işaretler can sağlığımız için oldukça önemlidir.
Uyarı etiketleri gereksinimlerinizi, kullanılmaları gereken ortamlara göre uyarlayabiliriz. Uyarı etiketleri, iş gücünüzün korunmasını ve her zaman olası tehlikelerden haberdar edilmesini sağlamada çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle uyarı etiketlerinin ve güvenlik levhalarının ürünün kullanım ömrü boyunca okunabilir durumda kalması esastır.
Gereksinimlerinize bağlı olarak metal, krom, vinil, kağıt veya polyester malzemeler üzerine baskı yapabiliyoruz.
Ayrıca maksimum dayanıklılık ve uzun ömür için eloksallı alüminyum kullanılarak alüminyum etiketlere ve ayrıca kazınmış paslanmaz çelik plakalarına baskı yaparak güvenlik işaretleri de sağlayabiliriz . Bu seçeneklerin her ikisi de zorlu ortamlarda daha fazla direnç için sağlam bir aşınma yüzeyi sağlar.

İş Güvenliği Levhaları Standartları

Uyarı etiketleri ve güvenlik etiketleri  resmi gazetede belirli standartlara göre hazırlanmıştır. Bu standarlara uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu standartlar içinde kullanılacak alana göre; malzeme özelliği, baskı türü, üretim şekli açıkça belirlenmiştir. Eğer iş güvenliğiniz bu kapsamda yer almakta ise bu standartlara göre etiket imalatı zorunludur.  Bir makina için kullanım standartı belirleyebilirsiniz.  Ve bu kullanım standartı için kendi güvenlik talimatınızı oluşturabilirsiniz. Bu konuda uzman grafiklerimizden yardım talep edebilirsiniz. Böylece hem makina güvenliğiniz için hem iş güvenliğiniz için firmanıza özel etiket imalatı yapabiliriz.