Özel bir kaplama türü olan eloksallı alüminyum görünümünde olan Mikron etiket – Metal etiket çok uzun ömürlüdür. Bu nedenle özellikle sanayi – imalat sektöründe önemli yer tutmaktadır.
Demirören Etiket bünyesinde kullandığımız yüksek mikron alüminyum malzeme özel bir eloksal kaplamaya sahiptir. Kullanılan boyalar baskı sonrası uygulanan bir takım kimyasal işlemlerden sonra bu kaplamanın içinde yer alan minik gözenekler hapsolur. Bu sayede baskı tiner vb kimyasallara karşı dayanıklı hale gelir. Alüminyum üzerine yapılan serigraf baskı malzemenin içerisine işleyerek hapsolur. Tüm hava şartlarında kullanıma uygun bir malzemedir. Yüksek mikron malzeme oksitlenme ve korozyona karşı korumalıdır. Bu nedenle özellikle dış şartlarda çalışan ekip araçları -tarım ekipmanları – süt tankerleri ya da kimyasal ortamda çalışılan imalat sektöründe kullanıma çok uygundur
Mikron Etiket üzerindeki boya; kimyasal çözücülere karşı (tiner, benzin, ispirto v.b.) dayanıklıdır. Bu tür etiketler özellikle kimyasal malzemelerin yoğun kullanıldığı kontrol panolarında, sanayi makinalarında, vs. ortamlarda tercih edilebilir.

KULLANIM ALANLARI

Uyarı / Tehlike İşareti içeren Alüminyum Etiketler
Makine Etiketlemesi
Stok ve Varlık Yönetimi için Özel Alüminyum Varlık Etiketleri
Güvenlik ve “Mülkiyet” Etiketleri
Efsane Plakaları / Talimat Plakaları
Markalı ve Basılı Alüminyum Levhalar (Logolar, Şirket İsimleri, vb.)
İzleme Etiketleri Ekran edebilir Seri Numaraları , Barkodlar, UID ve QR kodlarını
Deniz / Tuzlu Su Tabelaları (Eloksallı Alüminyum Etiket Gerektir)
Özel Plakalar ve Diğer Dekoratif Alüminyum Metal Etiketler

Neden Yüksek Mikron Alüminyum Etiket Tercih Edilmeli?

  • Kimyasal ve aşınma direnci için basılan renkler 8 mikronluk anodik tabakanın içine gömülür .
  • Yüksek UV direnci – benzersiz fotoğraf görüntülerimiz, 20 yıl artı* güvenilirliğin çok önemli olduğu en zorlu ortamlarda bile hayatta kalır.
  • 300°C’nin üzerindeki sıcaklıklara dayanır.
  • Mikron etiketleri standar ya da özel boyutlarda imal edebiliriz.  Özel şekillerde lazer veya kalıp kesim ile isteğe özel imalat yapılabiliriz.
  • 0,50 mm – 0,80 mm – 1.00 mm ve özel imalat 2 mm-3 mm’e kadar üretilebiliriz.
  • Tercihinize bağlı olarak arkası yapışkanlı ya da perçin delikli hazırlanabilir. Böylece siz kolay bir şekilde montajını yapabilirsiniz.
  • Geleneksel damgalama veya nokta vuruşlu markalama için idealdir.
  • Askeri özellikleri karşılar veya aşar.