Lazer etiket özellikle sanayi sektöründe Tesa Etiket olarak  bilinmektedir. Tesa 6930 özellikle Lazer markalama-Fiber Kazıma makinesi ile üretilen bir etiket türüdür. Özellikle metal kullanılmayacak alanlarda tercih edilmektedir. Demirbaş etiketleri, makina etiketleri, barkod etiketler ve seri numara içerden etiket talepleri için birebir çözümdür. Lazer markalama makinesi lazer ışını ile etiketin üst yüzeyini yakar ve alt yüzeyin rengi ortaya çıkar. Böylece etiket üzerinde grafik ve bilgiler oluşturulur.

Tesa  6930, çift katmanlı, kırılgan bir akrilik filmdir.  Bu yüksek performanslı üründür. Bir ürünün tüm kullanım ömrü boyunca kurcalanmaya açık bir tanımlama etiketi olarak ve ayrıca akıllı proses içi yönlendirme için bir veri taşıyıcı sistemi olarak kullanılır.

Müşterilerimizin mevcut ihtiyacını karşılayabilmek için Fiber Markalama Makinamız ile ister metal isterseniz çıkartma etiket imalatı yapabiliyoruz. Hangi etiketi kullanmanız gerektiği konusunda soru işaretleriniz var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kullanım alanlarınız, ihtiyaç oranı, etiket üzerinde olması gereken bilgiler gibi detayları konuşabiliriz ve konuyla ilgili ortak çalışma yapabiliriz.

Mevcut renkler: siyah (parlak, mat), gümüş (parlak, mat), beyaz (parlak)

Ana uygulamalar

  • Yüksek kontrast ve mükemmel markalama hassasiyeti
  • Isıya, aşınmaya ve kimyasallara karşı çok dayanıklı
  • Dış Müdahale Kanıtı: Manipülasyon görünür iz bırakır
  • Etiket bozulmadan çıkarılamaz
  • Esnek biçimlendirme ve etiket tasarımı: lazerle markalama ve kesme
  • Verimli: Çok sayıda önceden hazırlanmış etiketin yerini alır
  • Tam zamanında üretim, depolama ihtiyaçlarını azaltır

ÇOK YÖNLÜDÜR.
Firmamız bünyesinde lazer markalama işlemi ile, logoları, alfasayısal karakterleri, barkodları, aşamalı numaralandırma, çizimleri, DataMatrix ve karmaşık grafikleri kolayca işaretleyebiliyoruz. Böylece etiketi üzerine yapıştırdığınız ürünü uzun yıllar takip edebilirsiniz.
HIZ
Lazer markalama hızlıdır. Ve herhangi bir içerik üzerinde (örneğin logolar veya kodlar) araçları değiştirmeden çalışabiliyoruz. Böylece gün içinde bile etiketlerinizi teslim edilebiliriz.
MALİYET AZALTMA
Lazer markalama, atık üretmediğinden ve özel işlem ve bakım gerektirmediğinden ek maliyet gerektirmez.
YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK
Lazerle işaretleme, en küçük karmaşık geometrik ayrıntılarla bile yüksek hassasiyet sağlar.
DAYANIKLILIK
Lazerle işaretleme, asitlere, ısıya, kimyasallara ve korozyona dayandığı için uzun ömürlü bir sonuç sağlar.
İZLENEBİLİRLİK
Lazer markalama hiçbir şekilde zarar göremez. Bu nedenle herhangi bir ürünü takip etmek için bu yöntem çok etkilidir.