Firmamız bünyesinde; eloksallı alüminyum ya da krom parçalar üzerine işlenerek lazer markalama etiket üretimi yapılmaktadır. Lazer Markalama işlemi yalnızca metal ya da krom malzemeye değil aynı zamanda ürünün kendisine de uygulanabilmektedir. Metallere lazerle markalama işlemi; hızlı ve doğru sonuçları garanti eder.  Lazer Kazıma Etiket uzun yıllar kullanılabilir ve kalıcıdır. Böylece, marka görünürlüğü ve ürün izlenebilirliği sağlayabiliriz.

Lazer markalama uygulama alanları; otomotiv,  vanalar,  makinalar;  traktör ekipmanları,  elektronik,  mekanik,  kuyumculuk ve medikal teknoloji endüstrileri gibi çeşitli endüstrilerde giderek daha popüler halde kullanılmaktadır. Çünkü gelişen teknoloji ile; firmalar üretimini yapmış olduğunu ürünü, takip etmek istemektedir. 

Metallerin lazerle işaretlenmesi hem kalite hem de uygun fiyat açısından sayısız avantaj sağlar. Elde etmek istediğimiz malzeme ve görsel sonuçlara bağlı olarak farklı derinlik seviyelerinde yapılabilir. Lazer Kazıma Etiket için ifade edilebilecek en önemli özellik; üzerlerine istenilen her türlü data-kod- ve verilerin girilebilmesidir. Bu sayede ürün takibi kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Lazer Kazıma Etiket oldukça yeni bir sistemdir. Bu sistem sayesinde; eloksallı alüminyum üzerine; her türlü data-barkod-logo-seri numarası gibi değişkenleri çok kolay bir şekilde kazıyabilmekteyiz. Bu sayede takip edilmesi talep edilen ürünlerin üzerine; istenilen veriler işlenerek uzun yıllar boyunca veri bilgisi alınabilmektedir. Barkod içine tanımlanan veriler sayesinde; yıllar geçse bile, barkodun içine kaydedilen bilgiler sayesinde ürün hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Özellikle son yıllarda fabrika ve okul içlerinde yer alan demirbaş ürünler üzerine; demirbaş etiket uygulaması oldukça yaygınlaşmaktadır. Böylece her ürünün takibi kolaylıkla yapılabilmektedir.

LAZER MARKALAMA ETİKETLERİN ÖZELLİKLERİ ÇOK YÖNLÜDÜR.

Firmamız bünyesinde lazer markalama işlemi ile, logoları, alfasayısal karakterleri, barkodları, aşamalı numaralandırma, çizimleri, DataMatrix ve karmaşık grafikleri kolayca işaretleyebiliyoruz. Böylece etiketi üzerine yapıştırdığınız ürünü uzun yıllar takip edebilirsiniz.
HIZ
Metal markalama hızlıdır ve herhangi bir içerik üzerinde (örneğin logolar veya kodlar) araçları değiştirmeden çalışabilir.

MALİYET AZALTMA
Lazer kazıma, atık üretmediğinden ve özel işlem ve bakım gerektirmediğinden ek maliyet gerektirmez.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK
Lazerle işaretleme, en küçük karmaşık geometrik ayrıntılarla bile yüksek hassasiyet sağlar.

DAYANIKLILIK
Lazerle işaretleme, asitlere, ısıya, kimyasallara ve korozyona dayandığı için uzun ömürlü bir sonuç sağlar.

İZLENEBİLİRLİK
Lazer kazıma hiçbir şekilde zarar göremez. Bu nedenle herhangi bir ürünü takip etmek için bu yöntem çok etkilidir.