Yapışkanlı etiket ya da kendinden yapışkanlı etikerlerimiz malzeme türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Alüminyum – krom – pvc – leksan gibi çeşitli malzemelerin arkasına çift taraflı bant montajı yaparak yapışkanlı hale getirebiliyoruz. Bunun dışında PVC ya da OPAK olarak nitelendirilen kendinden yapışkanlı malzeme üzerine lazer markalama – serigraf baskı ve dijital baskı sistemleri ile yaptığımız baskılar ile de etiket imalatı yapabiliyoruz.

Burada önemli olan kısım yapışkanlı etiketi nerede ve hangi şartlarda kullanacağınız. Dış şartlarda kullanılacak olan bir etiket için PVC yerine metal etiket tercih ediyoruz. Etiketlerin imalatı öncesinde kullanım alanı, ölçüler, sıcaklık derecesi, yapışacağı yüzey vb bütün detaylar etiketin malzemesini belirleyecektir ve bu sayede çok daha uzun ömürlü etiketlere sahip olabilirsiniz.

Kendinden yapışkanlı etiketler kullanımı çok kolay ve pratik olduğu için tercih edilir. PVC malzemelerin çok farklı renk seçenekleri olması ve özellikle dijital baskıya uygun olması hem ekonomik hem hızlı sonuçlar üretmektedir.

TESA 6930 seri numaralı malzeme üzerine yapılan lazer markalama işlemi ile de hem uzun ömürlü hem de barkod-seri no vb gibi değişken verileri atayabildiğimiz kendinden yapışkanlı etiket imalatımız da bulunmaktadır. Bu malzemenin en büyük özelliği hem lazer ile baskı yapılabilir olması hemde dış şartlara karşı diğer PVC etiketlere göre çok daha uzun ömürlü olmasıdır.

Alüminyum malzeme üzerine baskı yapılması ve bu malzemenin  çift taraflı bant montajı talep edilmesi halinde 3M 468 Çift taraflı bant ile çözüm üretebiliyoruz.