Barkod etiketler yalnızca yatay yönde bilgi içerirken, QR kod etiket ise hem yatay hem de dikey yönde bilgi içerir. Bu nedenle “2 boyutlu kod” adı verilir. Bu yapısal farklılık nedeniyle, bir QR kod bir barkoddan yüz kat daha fazla bilgi içerir ve daha büyük bir potansiyele sahiptir. Böylece okutmak istediğiniz Qr Kod içerisine istediğiniz bütün bilgileri çok rahat bir şekilde girebiliriz.

Özellikle elektrik-elektronik – makina sanayi ve pano firmaları tarafından oldukça çok tercih edilen bir etiket türüdür. Pano üzerine monte edilen bu qr kodlu etiketler sayesinde pano kapakları açılmadan, pano hakkında bütün bilgiler elde edilebiliyor. Takibi ve işlemi oldukça kolay hale getirebiliyor. Makinalar üzerinde yer alan etiketler ise okutulduğunda makina hakkında bütün bilgileri içerebilir. Siz bu kod içerisinde yer almasını istediğiniz bütün bilgileri – marka- model – üretim yılı – voltaj – kg vb bizlere veriyorsunuz, biz kod içerisine bu bilgileri işliyoruz. Size sadece kodu okutmak kalıyor.

Qr kod etiket imalatı için kullandığımız sistem lazer markalamadır. Lazer markalama sistemi hem hem eloksallı alüminyum malzeme üzerine hem de paslanmaz krom malzeme üzerine lazer kazıma işlemi ile kalıcı qr kodlar yazabiliyoruz. Bunun dışında kendinden yapışkanlı çıkartma etiket ihtiyacınız var ise dijital baskı sistemi ile opak – kuşe – PVC malzeme üzerine de etiket imalatı yapabiliriz.